Очікування на краю

Після успішного завершення проекту «Дім» Lava-Dansproduktion зараз працює над проектом «Очікування на краю», що пройде у Грузії та Україні у 2014 – 2015 роках. Цільова аудиторія проекту – підлітки у таборах біженців у Грузії та молодь різного походження в Україні. Це спільна робота із Фонд ТРАМ (Грузія) та «Мистецькими мандрами» (Одеса) в Україні.

«Очікування на краю» висвітлює становище дітей, які живуть у таборах біженців у Грузії і були змушені покинути свої домівки у Південній Осетії разом із сім’ями внаслідок етнічних чисток під час та після грузинсько-російської війни 2008 року. Спираючись на методику, яка виникла в ході проекту «Дім», ми проведемо серію майстер-класів у сфері танцю, фізичного театру та візуального мистецтва для дітей із таборів біженців і вчителів та соціальних/культурних працівників, які працюють із цими дітьми. У 2015 році буде створено виставу за участю дітей із таборів біженців, а також танцюристів та акторів із Грузії, Молдови та України. В Україні ми також будемо демонструвати відео та текстові матеріали «Археологічних органів (UA)», що є українською частиною проекту.

В Україні проект «Очікування на краю – Археологічні органи (UA)» шляхом майстер-класів та інтерв’ю з молодими людьми та працівниками з питань молоді допоможе створити архів ідей та думок, що дасть можливість зрозуміти ситуацію в країні в умовах перевороту та змін. Ми створимо перформативну інсталяцію, яку будемо демонструвати широкому загалу у вересні 2015 року.

Від заснування у 1997 році Lava-Dansproduktion брала участь у проектах для дорослих та дітей у різних східноєвропейських країнах, а також продюсувала вистави у Швеції. Засновниками Lava-Dansproduktion є хореографи Сібріг Доктер і Бенно Воорхам.

Проект проходить за підтримки Swedish Lottery і програми «Creative Force» Шведського інституту.